Esra ALEMDAROĞLU

Büşra URUÇ

Seyyare DEĞİRMENCİ

İŞKUR ÇALIŞANI

Merve GÜNEYSU

ÖĞRENCİ

DERS DESTEĞİ
Selda YANIKLAR

Sıkça Sorulan Sorular


İçeriği görüntüle 1 - Gönül Elçisi Projesine web sayfasından başvuruda bulunmak istiyorum ancak sistem hata veriyor. Ne yapmam gerekiyor?

- Başvuru formunu doldururken zorunlu alanları doldurduğunuza emin olun. Bilgisayarınızdaki sürümü kontrol edin. Ancak hala sorun çözülemediyse acingir@aile.gov.tr adresine mail atarak yardım talep edebilirsiniz. 

İçeriği görüntüle 2 - İnternet üzerinden başvuruda bulundum. Bana ne zaman geri dönüş yapılacak?


 - Bulunduğunuz ildeki Gönül Elçileri çalışma ekibi en kısa sürede sizin ile iletişime geçecektir. Ancak ilinizdeki başvuruların yoğunluğuna göre bu süre uzayabilir. Mutlaka size dönüş olacaktır.
İçeriği görüntüle 3 - Web sayfasından Gönül Elçisi olmak için başvurdum. Bundan sonraki süreç nasıl olacak?


 - Web sayfamıza yapmış olduğunuz başvurunuz bulunduğunuz ilin veri tabanına girmiş olup, ilinizde Gönül Elçisi Projesinden çalışan ekip arkadaşlarımız sizin ile iletişime geçerek sizi yönlendirebilir ya da siz ilinizde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü arayabilirsiniz. 
İçeriği görüntüle 4 - Gönül Elçisi olmak için başvurdum. Ama ben çalışıyorum ve çalışma saatleri ve günleri nasıl olacak? Mesai saatleri dışında da çalışabilir miyim?


 - Gönül Elçileri Projesinin amacı; her kişinin kendi özellikleri ve koşulları doğrultusunda çalışmalara katkı sağlamasıdır. Bu nedenle sizin çalışma saatleriniz ve koşullarınızı, sizin istekleriniz ve Gönül Elçileri Ekibinin elindeki veriler ile şekillenecektir.
İçeriği görüntüle 5 - Gönül Elçisi olarak başvuruda bulundum Ancak benim zamanım yok. Bu nedenle sadece insan gücü olarak değil ama maddi olarak destek olabilir miyim?


 - Gönül Elçisi Projesinde her kişinin katkı sağlamak istediği şekilde bu projede yer alması teme prensibimizdir. Bu nedenle maddi olarak destek sağlamak isteyen kişilerde bu yolla da Gönül Elçisi olabilirler. Bunun için ilinizde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri ile temasa geçebilirsiniz. 
İçeriği görüntüle 6 - Gönül Elçisi olarak başvuruda bulundum. Kendi ilimde bu çalışmaların yaygınlaşması için nasıl katkıda bulunabilirim?


 - Gönül Elçisi olarak ve bu konuda çalışma yapan ilinizdeki Gönül Elçileri Çalışma Ekibinde de yer alabilirsiniz. Bunun için ilinizdeki Valiliğe bağlı olarak çalışan Gönül Elçileri ekibi ile iletişime geçebilir ya da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile temas kurabilirsiniz. 
İçeriği görüntüle 7 - Ben öğrenciyim. Okul bittiği zaman yaz tatilinde memleketimde Gönül Elçisi olarak çalışmak istiyorum. Bu mümkün mü?


 - Evet mümkün. Okulunuz olmadığı zaman gittiğiniz ildeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile iletişime geçerek çalışmalara katılabilirsiniz. 
İçeriği görüntüle 8 – Bakanlığınızın hizmet verdiği birimleri ( sevgi evleri, çocuk yuvaları, yetiştirme yurtları, huzurevleri, rehabilitasyon merkezleri v.b.) ziyaret ederek, burada kalanlara Gönül Elçisi olarak destek olmak istiyorum. Bu konuda ne yapabilirim?

 - Bakanlığımıza bağlı hizmet birimlerinde korunma ve bakım altında olan ve hizmet alan bireylerin, çok hassas ve kırılgan bir nüfus grubu olması nedeni ile Gönül Elçisi olarak bu gruba yönelik çalışmak isteyen Gönül Elçilerimizin bulundukları ildeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerinde görevleri uzman personel ile bire bir görüşerek, her iki tarafında uygun olduğu zaman ve koşullarda bu birimlerde çalışabilirsiniz. 
İçeriği görüntüle 9- Koruyucu Aile konusunda çalışmalara katılmak istiyorum. Ancak ben Koruyucu Aile olmak istemiyorum. Bu konuda ne yapabilirim.
- Koruyucu Aile alanında Koruyucu Aile olmadan da çalışabilirsiniz. Koruyucu Aile hizmetinin yaygınlaştırılması için yapılan çalışmalara da katılabilirsiniz. Bu konu ile ilgili www.gonulelcileri.gov.tr adresinde yer alan Koruyucu Aile linkinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

Tuba ÖKSÜZ

Fatıma Betül BALIM

Yasemin ÖZBEK

gonul elcisi
Zeynep TEMEL

Faaliyetler

Beyza Nur KARABULUT

Saime GENÇ

  En Gönüllü İlçeler
Merkez 1028
Ardeşen 212
Fındıklı 200
Diğer İlçeler
Hüseyin Ali AKTEPE

Döne UYAR

Yunuz CEBİR

öğretmen

pisko-sosyal destek